Magazyn Kreatywnego Nauczyciela

O grach i zabawach
Story Cubes – 5 sposobów na wykorzystanie kości opowieści na zajęciach

Czy pamiętasz to uczucie z dzieciństwa, które towarzyszyło zbieganiu ze wzgórza? To nieustanne nabieranie prędkości aż do momentu, gdy zostały jedynie dwa wyjścia – zatrzymać się albo przewrócić? Tak właśnie działają Story Cubes! Jeżeli pozwolisz ponieść się emocjom, Twoje umiejętności snucia opowieści z pewnością Cię zaskoczą!

O nauczaniu
Jak zapewnić sobie immersję językową na domowej kanapie?

Kiedy uczeń zaskoczy cię pytaniem o to, jak najszybciej i najłatwiej nauczyć się nowego języka obcego, najpewniej, rozbity nieco tym atakiem, udzielisz odpowiedzi godnej przeciętnego Kowalskiego – doradzisz wyjazd za granicę, do kraju, w którym danym językiem się posługują. Warto się jednak zastanowić – czy wyjazd to jedyny sposób, żeby wystawić się na immersję językową?

O nauczycielach
Kalendarz nauczycielskich wydarzeń – listopad 2018

Listopad to miesiąc wyjątkowo obfitujący w konferencje i szkolenia dla nauczycieli języków obcych. Poniżej znajdziecie obszerny kalendarz nauczycielskich wydarzeń odbywających się w nadchodzącym miesiącu: od międzynarodowych konferencji i targów po skromne, ale wartościowe, dwugodzinne webinary.

O nauczycielach
Lektorów grzechy i grzeszki, czyli przerwa na autorefleksję

Pośmialiśmy się odrobinę z dziwnych sytuacji, jakie przytrafiają nam się w kontaktach z uczniami. Zwróciliśmy uwagę na aspekty współpracy ze szkołami językowymi. Dzisiaj czas na odrobinę autorefleksji. Jakich grzechów dopuszczamy się względem naszych pracodawców ze szkół językowych i naszych uczniów my – lektorzy?

O nauczycielach
Ucząc dorosłych – 10 inspirujących blogów anglistów pracujących z dorosłymi

Skąd czerpać wiedzę o nowinkach, o najlepszych materiałach, najbardziej angażujących aplikacjach do nauki lub najświeższych źródłach wartościowych podcastów? Gdzie przeczytać najbardziej praktyczne porady dotyczące prowadzenia zajęć, organizacji pracy i warsztatu lektora? Na Teacher’s Corner lub… na nauczycielskich blogach.

O nauczycielach
A co się po tym robi? – najbardziej irytujące sytuacje po ukończeniu studiów językowych

Dla nikogo nowością nie jest fakt, że ścieżka edukacyjna każdego z nas to pasmo ciągłych narzekań. Zaczynamy od wczesnej podstawówki i niezapowiedzianej „kartkówy z majcy”, przez babki, które się uwzięły, aż po licealne rozterki maturalne. Niemniej, pewnie więkoszość się zgodzi, że w czołówce tego zaciętego wyścigu pt. „edukacyjnego nieszczęścia bezmiar wielki” są studia. Niech pierwszy […]

O grach i zabawach
Od pomysłu do gry edukacyjnej – wywiad z twórczynią StoryBits

Niektórzy twierdzą, że najważniejsze to mieć dobry pomysł. Inni, że wszystko zależy od wykonania. Jak wygląda to naprawdę? Na te pytanie postaramy się odpowiedzieć w trakcie rozmowy z Anną Barbarską – twórczynią gry edukacyjnej StoryBits.

O nauczaniu
Technika słów kluczowych w nauczaniu języka obcego  

Silna wewnętrzna motywacja jest kluczem do efektywnej nauki języka obcego. Niestety, wiele osób pragnie nauczyć się języka jak za dotknięciem czarodziejskiego różdżki – kiedy tak się nie dzieje, to motywacja odchodzi tak samo szybko jak się pojawiła.

O nauczycielach
Szkoła językowa – na co zwrócić uwagę przy wyborze miejsca pracy

Szkoła językowa – pracować czy nie pracować? Który nauczyciel języka nie zadał sobie chociaż raz tego pytania, niech pierwszy rzuci kamieniem. Pozornie odpowiedź jest prosta, w praktyce – niekoniecznie. Chcąc podjąć słuszną decyzję musimy spojrzeć na plusy i minusy związane z taką współpracą.

O grach i zabawach
Pierwsze zajęcia – najlepsze lodołamacze od blogujących anglistów

Pierwsze zajęcia są najważniejsze. To wtedy zaczynamy budować relację z naszymi uczniami. Jeżeli dobrze zaczniemy, zyskamy bardzo dużo: ich sympatię, zainteresowanie i kredyt zaufania. Najłatwiej jest to zrobić poznając nowych uczniów i tworząc warunki, w których mogą poznać siebie nawzajem. Jak? Oczywiście z pomocą komunikacyjnych lodołamaczy.

O uczniach
9 typów trudnych uczniów na zajęciach języka obcego

Jesteś lektorem języka obcego. Jako nauczyciel z powołania uwielbiasz swoją pracę. Kontakt z uczniami i obserwowanie ich postępów niezmiennie niesie ze sobą ogromną satysfakcję. Z każdymi kolejnymi zajęciami poznajesz swoich podopiecznych i nawiązujesz z nimi coraz silniejszą więź. Zaczynacie darzyć się coraz większą, wzajemną sympatią.

Nawigacja

Mój Koszyk

Zamknij

Lista życzeń

Zamknij
Viewed

Ostatnio oglądane

Zamknij

Szybki podgląd

Zamknij

Kategorie