Magazyn Kreatywnego Nauczyciela

O nauczaniu
Technika słów kluczowych w nauczaniu języka obcego  

Silna wewnętrzna motywacja jest kluczem do efektywnej nauki języka obcego. Niestety, wiele osób pragnie nauczyć się języka jak za dotknięciem czarodziejskiego różdżki – kiedy tak się nie dzieje, to motywacja odchodzi tak samo szybko jak się pojawiła.

O nauczycielach
Szkoła językowa – na co zwrócić uwagę przy wyborze miejsca pracy

Szkoła językowa – pracować czy nie pracować? Który nauczyciel języka nie zadał sobie chociaż raz tego pytania, niech pierwszy rzuci kamieniem. Pozornie odpowiedź jest prosta, w praktyce – niekoniecznie. Chcąc podjąć słuszną decyzję musimy spojrzeć na plusy i minusy związane z taką współpracą.

O grach i zabawach
Pierwsze zajęcia – najlepsze lodołamacze od blogujących anglistów

Pierwsze zajęcia są najważniejsze. To wtedy zaczynamy budować relację z naszymi uczniami. Jeżeli dobrze zaczniemy, zyskamy bardzo dużo: ich sympatię, zainteresowanie i kredyt zaufania. Najłatwiej jest to zrobić poznając nowych uczniów i tworząc warunki, w których mogą poznać siebie nawzajem. Jak? Oczywiście z pomocą komunikacyjnych lodołamaczy.

O uczniach
9 typów trudnych uczniów na zajęciach języka obcego

Jesteś lektorem języka obcego. Jako nauczyciel z powołania uwielbiasz swoją pracę. Kontakt z uczniami i obserwowanie ich postępów niezmiennie niesie ze sobą ogromną satysfakcję. Z każdymi kolejnymi zajęciami poznajesz swoich podopiecznych i nawiązujesz z nimi coraz silniejszą więź. Zaczynacie darzyć się coraz większą, wzajemną sympatią.

O nauczycielach
Pisać czy nie pisać? – 8 cech autora dobrych materiałów dydaktycznych

Wielkonakładowe podręczniki, kolorowe gry językowe, nagrania restauracyjnych dialogów z pobrzękującymi w tle naczyniami… nawet jeżeli nie masz na koncie autorstwa tego, co w pierwszej chwili przychodzi nam na myśl, kiedy mówimy o materiałach dydaktycznych, i tak najprawdopodobniej już od dawna jesteś ich twórcą.

O nauczycielach
Trudne młodego lektora początki – jak ugryźć pierwsze zajęcia

Któregoś pięknego ranka siedzisz sobie w pobliskiej kawiarni, popijasz latte z doskonale spienionym mlekiem za ciężko zarobione pieniądze w zawodzie córka, aż w końcu uderza w ciebie ta myśl: to już ostatni rok studiów.

O uczniach
Czy leci z nami pilot? – trudna prawda o nauce języka

Kursantom, zwłaszcza tym dorosłym, często wydaje się, że na lotnisku Zero wejdą do samolotu Angielski Airlines, rozsiądą się wygodnie w fotelach i za pół roku, góra rok, nauczyciel-pilot wysadzi ich na lotnisku Płynna komunikacja.

O uczniach
Dlaczego dorośli zapisują się na kurs języka obcego?

Kiedy nowa osoba przychodzi do mojej szkoły językowej i chce zapisać się na kurs języka obcego, jednym z pytań, na które musi odpowiedzieć jest: „dlaczego chcesz uczyć się danego języka?” Jak się okazuje – ile kursantów tyle różnych odpowiedzi.

Nawigacja

Mój Koszyk

Zamknij

Lista życzeń

Zamknij
Viewed

Ostatnio oglądane

Zamknij

Szybki podgląd

Zamknij

Kategorie