logo Teacher's Corner

Najlepsze materiały na świąteczną lekcję

Mrozek poszczypał za policzki, gdzieniegdzie śnieg przyprószył, grudzień rozgościł się na kartach kalendarza – sezon przedświąteczny w pełni! Jak sezon przedświąteczny, to i bożonarodzeniowa lekcja języka obcego. Jeśli zastanawiasz się, skąd czerpać inspiracje na te wyjątkowo zajęcia, przychodzimy z pomocą!

Znalezienie ciekawych materiałów na tę wyjątkową, bożonarodzeniową lekcję może stanowić prawdziwe wyzwanie. W końcu każdy nauczyciel chce, żeby jego zajęcia były ciekawe i bogate w informacje. Jeśli jeszcze nie udało ci się zaplanować świątecznych zajęć dla twoich uczniów lub boisz się, że nie znajdziesz czasu na przygotowanie autorskich materiałów, koniecznie sprawdź nasze zestawienie, w którym podpowiadamy, gdzie znaleźć ciekawe i angażujące materiały na zajęcia o gwiazdkowej i zimowej tematyce.

Jak zapewne pamiętasz, na naszej stronie można znaleźć wiele ciekawych rzeczy. Nie brakuje tutaj kreatywnych gier i artykułów dla nauczycieli. Czy jednak wiesz, że posiadamy również dział z Inspiracjami, które możesz wykorzystać na swoich lekcjach oraz sekcję Conversation Cards, gdzie znajdziesz specjalnie przygotowane, tematyczne zestawy kart, które pomogą ci rozgadać twoich uczniów?

Jeśli jeszcze nie słyszałeś o naszych pełnych inspiracji zakątkach, koniecznie sprawdź:

Paulina to prawdziwa mistrzyni tworzenia kreatywnych materiałów dla najmłodszych uczniów. Jej propozycje przygotowane z myślą o świątecznych zajęciach pomogą ci aktywizować uczniów. Zapewniamy, że nawet te maluchy, które zazwyczaj stronią od aktywności, będą rwały się do działania.

U Pauliny znajdziesz:

Szukasz materiałów przeznaczonych dla dorosłych kursantów? Jeśli tak, polecamy odwiedzić Magdalenę Ślawską, która jest prawdziwą specjalistką od nauczania języka angielskiego zawodowego. W jej materiałach znajdziesz dwa wspaniałe, przygotowane z lekkim przymrużeniem oka case study, które pozwolą twoim uczniom rozkochanym w Business English poczuć atmosferę świąt:

Masz ochotę przygotować dla swoich uczniów lekcję o gwiazdkowej tematyce, jednak niekoniecznie chcesz ponownie wymieniać nazwy poszczególnych ozdób i tradycyjnych potraw? Jeśli tak, musisz odwiedzić bloga Moniki! Znajdziesz tam fantastyczny pomysł na przeprowadzenie lekcji, która będzie omawiać święta z ich komercyjnej perspektywy:

Marlena Kubelczuk to niezwykle kreatywna dziewczyna, która specjalizuje się w prowadzeniu zajęć dla najmłodszych. Swoimi świetnymi pomysłami na zajęcia z wykorzystaniem papierowych torebek podzieliła się w artykule zamieszczonym na naszym blogu. Na jej osobistej stronie nie brakuje wspaniałych materiałów i inspiracji świątecznych.

Wśród materiałów, które przygotowała Marlena, znajdziesz między innymi:

W poszukiwaniu ciekawych materiałów koniecznie zajrzyj na bloga u Ziębakowskiej. Pomoce naukowe przygotowane przez Monikę to prawdziwa kopalnia pomysłów i inspiracji!

Wśród materiałów znajdziesz:

Masz już gotowy swój zestaw materiałów? Jeśli tak koniecznie podziel się swoimi pomysłami na gwiazdkowe zajęcia w komentarzu! Nie zapomnij również podpowiedzieć nam, gdzie warto zajrzeć w poszukiwaniu kolejnych, świątecznych inspiracji.

Autorka Aleksandra

Aleksandra Łukasiewicz

Dziennikarka, copywriter, studentka filologii polskiej

Odkryj więcej...

Najlepsze materiały na świąteczną lekcję

Mrozek poszczypał za policzki, gdzieniegdzie śnieg przyprószył, grudzień rozgościł się na kartach kalendarza – sezon przedświąteczny w pełni! Jak sezon przedświąteczny, to i bożonarodzeniowa lekcja

Czytaj »

Odkryj więcej...

Najlepsze materiały na świąteczną lekcję

Mrozek poszczypał za policzki, gdzieniegdzie śnieg przyprószył, grudzień rozgościł się na kartach kalendarza – sezon przedświąteczny w pełni! Jak sezon przedświąteczny, to i bożonarodzeniowa lekcja

Czytaj »

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

14 + twelve =

Zapisz się do newsletter'a

Please wait...

Dziękujemy!

Zapisz się do newsletter'a

Please wait...

Dziękujemy!