logo Teacher's Corner
Autorka Ania
Autorka Aleksandra

Nasz kreatywny zespół

ania-teacherscorner

Ania Barbarska

Lektorka, właścicielka szkoły językowej, autorka bloga IceBreaker, założycielka Teacher’s Corner
i wydawca gier edukacyjnych. Gdybyście kiedyś chcieli znaleźć Anię w słowniku, to polecamy szukać pod hasłem unstoppable. Kipiąc energią, nie przestaje realizować swoich pomysłów, nawet tych najbardziej szalonych, a na każde słowa zwątpienia padające z ust zazdrośników subtelnie odpowiada „potrzymaj mi piwo”. A raczej kubek kawy. Najlepiej włoskiej.
Ania ukończyła filologię angielsko-rosyjską na Uniwersytecie Warszawskim, nastawiając się na karierę tłumacza, lecz, jak widać, delikatnie pomyliła się w obliczeniach. Całe szczęście! Teraz nie jest sobie w stanie wyobrazić pracy jedynie we własnym towarzystwie. Wizja braku kontaktu z ludźmi wokół, monotonnego zajęcia każdego dnia i ośmiu godzin przy biurku wprowadzają ją w stan przerażenia - tak samo jak myśl o konwersacji po rosyjsku. Obecnie używa rosyjskiego jedynie do przeglądania instagramowych memów. Niemniej bardzo chętnie porozmawia z wami po włosku.

Swój wolny czas Ania poświęca na liczne hobby. Popołudniowa drzemka jest nieodłącznym elementem jej życia i stara się nigdy nie zaniedbywać tego rytuału. Chwile dla siebie ceni równie mocno jak Geralta z Rivii i przechadzki po górach, a za kilka lat zamierza prowadzić swój językowy biznes zdalnie, popijając kawkę w mieszkanku na Brooklyn Heights lub nadmorskim domu w Ostii. 

Ola Łukasiewicz

Zanim rozpoczęła na dobre przygodę
z copywritingiem, uczyła się o chorobach ptaków
i układzie rozrodczym koni. Nie wiąże już jednak
z tymi tematami swojej kariery, chyba że mówimy o pisaniu artykułów z zakresu medycyny. Pisze od dawna, a swoje umiejętności szlifuje również jako studentka dziennikarstwa i filologii polskiej.  
W przerwach od artykułów medycznych i tych poświęconych edukacji, zdarza się jej tworzyć recenzje, eseje i opisy sklepowych produktów.
aleksandra-teacherscorner
Ola należy do tego 1% ludzi, którzy szczerze uwielbiają jesień. Poważnie. Kiedy pozostali nie mogą się pozbierać w ostatni kalendarzowy dzień lata, Ola stoi już w oknie i przebiera nóżkami na widok opadających liści i szarawych chmur. Jak każda szanująca się jesieniara wieczory lubi spędzać w domu, w ciepłym sweterku, który zresztą sama sobie udziergała.

Szydełkowanie, dzierganie na drutach i sarkastyczne podejście do życia są kwintesencją jej istnienia. Na liście ulubieńców Oli znajdują się Gwiezdne Wojny, sesje RPG w gronie znajomych, klasyczna literatura rosyjska i tabliczka z napisem „nie znoszę głupich ludzi”. Zdecydowanie nie jest jedną z tych kobiet, które każą domyślać się, o co im chodzi – cześć i chwała! Wszyscy wiemy, że z tak konkretnymi osobami współpracuje się najlepiej.