Wszystkie kolory tęczy

Wszystkie kolory tęczy

Jaki jest twój ulubiony kolor? Jakiego koloru jest kwiatek w sali? Jakiego koloru jest banan? Te i inne pytania dotyczące kolorów zadasz  swoim uczniom podczas lekcji, jeśli zdecydujesz się na przeprowadzenie proponowanej przez nas zabawy!

Czas potrzebny na przygotowanie: od 5 do 15 minut

Czas potrzebny na przeprowadzenie: 20 minut

Potrzebne materiały:

  • papierowe torebki śniadaniowe
  • marker
  • wskaźnik – świetnie sprawdzi się packa na muchy


Ćwiczenie świetnie sprawdzi się na zajęciach:

  • indywidualnych
  • grupowych

Odpowiednie przygotowanie

Na torebkach papierowych lub kartkach A4 namaluj duże, jednokolorowe plamy, wykorzystując flamastry lub farby. Wykorzystaj tylko te kolory, na których nauce i powtarzaniu chcesz się skupić.

Zanim zaczniecie zabawę, wspólnie z dziećmi usiądź w kółku. Na środku rozłóż pokolorowane torebki. Jednemu z dzieci wręcz wskaźnik.

Do dzieła!

Siedzącym w kręgu dzieciom zadawaj kolejno proste pytania dotyczące kolorów. Ich zadaniem jest udzielenie prawidłowej odpowiedzi na pytanie oraz wskazanie odpowiedniego koloru na przygotowanych wcześniej do pracy materiałach. Dzieci kolejno przekazują sobie wskaźnik, odpowiadając na kolejne pytania.

 

 

 

 

 

 

Autorką pomysłu jest Marlena Kubelczuk. Koniecznie zapoznajcie się z innymi jej pomysłami na blogu: Nauczycielka angielskiego.

Odkryj więcej...

ćwiczenie na czas przyszły
Gramatyka
Teacher's Corner

Gramatyka – przepowiadanie przyszłości

Większość z nas chciałaby zapewne wiedzieć, co spotka nas w przyszłości. Nowe zawodowe wyzwania? Wielka miłość? Zwycięski los na loterii, zapewniający ogromną wygraną? Wróżby, dające

Czytaj »
Rozgrzewka - co będziemy dzisiaj robić
Inspiracje
Teacher's Corner

Rozgrzewka – co będziemy dzisiaj robić

Uczniowie, którzy przychodzą na lekcję języka obcego, bardzo często zastanawiają się, co też ciekawego spotka ich w sali zajęciowej tym razem. To zainteresowanie można wykorzystać

Czytaj »
Mowa zależna - lekcje z cytatami
Gramatyka
Teacher's Corner

Mowa zależna – lekcje z cytatami

Mowa zależna – chociaż to brzmi bardzo poważnie, używamy jej powszechnie w codziennych rozmowach. O tym, jak przećwiczyć ją w prosty i ciekawy sposób na

Czytaj »

Zapisz się do newsletter'a

Please wait...

Dziękujemy!

Zapisz się do newsletter'a

Please wait...

Dziękujemy!