Narysujmy naszego potwora to prosta aktywność, która pobudzi kreatywność twoich najmłodszych uczniów oraz pomoże im poznać słownictwo związane z częściami ciała i liczbami w zakresie od 1 do 10.
Czas potrzebny na przygotowanie: około 0 minut
Czas przeprowadzenia: 5 – 10 minut
Potrzebne materiały:
- kartki papieru;
- przybory do rysowania.
Odpowiednie przygotowanie
Przed przystąpieniem do tego ćwiczenia upewnij się, że w sali zajęciowej znajdują się kartki papieru oraz przybory, które uczniowie będą mogli wykorzystać do narysowania swoich stworów.
Poproś dzieci, żeby usiadły w kole albo zajęły miejsce przy wspólnym stole. Najważniejsze jest, żeby kolejne osoby, mogły sobie podawać między sobą kartki, na których wykonywać będą kolejne etapy pracy.
Jeśli twoja klasa jest bardzo liczna, możesz podzielić ją na grupy. Pamiętaj jednak, że w każdej grupie muszą się znaleźć minimum trzy osoby. Zanim rozpoczniecie ćwiczenie, upewnij się, że każde dziecko ma przed sobą kartkę i przybory do rysowania.
Do dzieła!
Zadaniem dzieci jest narysowanie wspólnymi siłami stwora na kartkach. Im dziwniejsze i zabawniejsze będą stworzone przez dzieci rysunki, tym lepiej.
Na początku zabawy, każdy z uczniów powinien narysować na swojej kartce głowę stwora. Zachęć dzieci, aby eksperymentowały z liczbą oczu, uszu czy np. czułków. Kiedy ta część obrazka jest gotowa, poproś uczniów o zgięcie kartki w taki sposób, aby rysunek był niewidoczny i przekazanie kartki osobie siedzącej obok. Druga osoba musi narysować tułów potwora i ponownie zgiąć kartkę. Trzecia osoba ma za zadanie narysować nogi.
Kiedy wszystkie obrazki będą już skończone, sprawdźcie, jaką formę przybrały potwory i wspólnie je opiszcie podając liczbę poszczególnych części ciała. Dobra zabawa i masa śmiechu gwarantowane!
Twoi uczniowie przećwiczą:
- słownictwo związane z częściami ciała;
- słownictwo związane z liczebnikami;
- słownictwo związane z kolorami;
- tworzenie pisemnych opisów;
- rozumienie ze słuchu.
Najnowsze inspiracje
Celuj w dialog!
Dorośli uczniowie, przychodzący na lekcje języka obcego, doskonale wiedzą, że ważnym elementem nauki języka jest ćwiczenie ustnych wypowiedzi. Nie wszyscy jednak są skorzy do tego,
Gramatyka – przepowiadanie przyszłości
Większość z nas chciałaby zapewne wiedzieć, co spotka nas w przyszłości. Nowe zawodowe wyzwania? Wielka miłość? Zwycięski los na loterii, zapewniający ogromną wygraną? Wróżby, dające
Rozgrzewka – co będziemy dzisiaj robić
Uczniowie, którzy przychodzą na lekcję języka obcego, bardzo często zastanawiają się, co też ciekawego spotka ich w sali zajęciowej tym razem. To zainteresowanie można wykorzystać