przykładowe przygotowanie do pracy; konkurs 10 słów

Słownictwo – konkurs 10 słów

Odrobina rywalizacji jeszcze nikomu nie zaszkodziła. Jeśli chcesz zachęcić swoich uczniów do aktywnej pracy w grupie przedstawiamy nasz pomysł na drużynowy konkurs ze znajomości słownictwa!

Czas potrzebny na przygotowanie: około 5 minut

Czas przeprowadzenia: 15-20 minut

Potrzebne materiały: 

  • karty StoryBits
  • kartka papieru
  • długopis
rozgrywka konkurs 10 słów

Odpowiednie przygotowanie

Ze swojego zestawu StoryBits wybierz te karty, które wiążą się z ostatnio omawianymi na zajęciach tematami. Każdej karcie nadaj tytuł związany z przedstawioną na niej sytuacją lub przedmiotami.

Do dzieła!

Na początku zajęć podziel swoich uczniów na dwie drużyny – A i B. Każdej z nich wręcz po jednej karcie tak, żeby druga drużyna nie miała szansy zobaczyć przedstawionej na niej ilustracji. 

Daj każdej drużynie czas na stworzenie listy dziesięciu słów związanych z kartą. Warunek jest jeden – słownictwo musi skupiać się na tym, co zostało przedstawione na karcie, a nie być jedynie luźnym skojarzeniem do ilustracji.

Kiedy każda drużyna opracuje swoją listę słów, zaczynamy zabawę. 

Pierwsza będzie odpowiadała drużyna A. Na początku przedstaw jej członkom temat karty, z którą pracowała drużyna B (nie pokazuj jednak samej karty). Zadaniem członków drużyny A jest odgadnięcie zapisanych przez drużynę B słów. Za każde odgadnięte słowo drużyna A otrzymuje jeden punkt, za każde słowo z listy, którego nie uda się odgadnąć traci jeden punkt. 

Kiedy drużyna A skończy odpowiadać, odpowiada drużyna B.

Twoi uczniowie przećwiczą:

 

 

  • słownictwo z poprzednich zajęć;
  • pisownię słownictwa;
  • pracę w grupie.

Najnowsze inspiracje

Inspiracje
Teacher's Corner

Celuj w dialog!

Dorośli uczniowie, przychodzący na lekcje języka obcego, doskonale wiedzą, że ważnym elementem nauki języka jest ćwiczenie ustnych wypowiedzi. Nie wszyscy jednak są skorzy do tego,

Czytaj »
ćwiczenie na czas przyszły
Gramatyka
Teacher's Corner

Gramatyka – przepowiadanie przyszłości

Większość z nas chciałaby zapewne wiedzieć, co spotka nas w przyszłości. Nowe zawodowe wyzwania? Wielka miłość? Zwycięski los na loterii, zapewniający ogromną wygraną? Wróżby, dające

Czytaj »
Rozgrzewka - co będziemy dzisiaj robić
Inspiracje
Teacher's Corner

Rozgrzewka – co będziemy dzisiaj robić

Uczniowie, którzy przychodzą na lekcję języka obcego, bardzo często zastanawiają się, co też ciekawego spotka ich w sali zajęciowej tym razem. To zainteresowanie można wykorzystać

Czytaj »

Zapisz się do newsletter'a

[mailerlite_form form_id=1]

Zapisz się do newsletter'a

[mailerlite_form form_id=1]