Rozgrzewka - porozmawiajmy o stereotypach

Rozgrzewka – porozmawiajmy o stereotypach

Planujesz wprowadzić na swoich zajęciach słownictwo związane z narodowościami i nazwami państw? Nasza rozgrzewka pomoże ci rozpocząć te zajęcia w niekonwencjonalny sposób!

Czas potrzebny na przygotowanie: od 5 do 10 minut

Czas potrzebny na przeprowadzenie ćwiczenia: około 10-15 minut

Potrzebne materiały: 

  • monety obcych walut;

Odpowiednie przygotowanie

Zbierz monety obcych walut w słoiku lub pojemniku. Im więcej tym lepiej! Dobrze, gdyby były one różnorodne i pochodziły z jak największej liczby państw. 

Przygotuj listę państw, których nazwy chcesz wprowadzić na zajęciach. Spisz na kartce znane ci stereotypy dotyczące tych państw i ich mieszkańców. Możesz również zapisać sobie kilka informacji o tym, z czego znany jest dany kraj.

Do dzieła!

Poproś uczniów o wylosowanie kilku monet lub wcześniej przygotowanych grafik. Zadaniem każdego z uczestników zabawy jest zidentyfikowanie trzymanej w ręku monety oraz podzielenie się posiadanymi informacjami na temat danego kraju lub jego mieszkańców.

Na koniec zajęć spiszcie poczynione wspólnie spostrzeżenia dotyczące różnych państw i ich mieszkańców. Zastanówcie się chwilę nad stereotypami i przedyskutujcie temat tego, czy są one zgodne z prawdą, czy nie.

Twoi uczniowie nauczą się:

  • nazw państw i narodowości;
  • posiądą nowe informacje o różnych krajach.

Odkryj więcej...

ćwiczenie na czas przyszły
Gramatyka
Teacher's Corner

Gramatyka – przepowiadanie przyszłości

Większość z nas chciałaby zapewne wiedzieć, co spotka nas w przyszłości. Nowe zawodowe wyzwania? Wielka miłość? Zwycięski los na loterii, zapewniający ogromną wygraną? Wróżby, dające

Czytaj »
Rozgrzewka - co będziemy dzisiaj robić
Inspiracje
Teacher's Corner

Rozgrzewka – co będziemy dzisiaj robić

Uczniowie, którzy przychodzą na lekcję języka obcego, bardzo często zastanawiają się, co też ciekawego spotka ich w sali zajęciowej tym razem. To zainteresowanie można wykorzystać

Czytaj »
Mowa zależna - lekcje z cytatami
Gramatyka
Teacher's Corner

Mowa zależna – lekcje z cytatami

Mowa zależna – chociaż to brzmi bardzo poważnie, używamy jej powszechnie w codziennych rozmowach. O tym, jak przećwiczyć ją w prosty i ciekawy sposób na

Czytaj »

Zapisz się do newsletter'a

Please wait...

Dziękujemy!

Zapisz się do newsletter'a

Please wait...

Dziękujemy!