Powtarzanie materiału jest konieczne dla jego utrwalenia. Nauczyciele doskonale o tym wiedzą. Uczniowie, chociaż zapewniają, że rozumieją, nie zawsze podchodzą do sprawy z entuzjazmem. Sprawdźcie jak to zmienić!
Czas potrzebny na przygotowanie: 5 minut
Czas na przeprowadzenie ćwiczenia: 5-15 minut
Potrzebne materiały:
- kartka papieru lub małe karteczki
- długopis lub flamaster


Odpowiednie przygotowanie
Na kartce zapisz zagadnienia, które chcesz powtórzyć ze swoimi uczniami na następnej lekcji. Mogą to być słówka, zagadnienia gramatyczne czy ostatnio omawiane idiomy.
Kartkę potnij na kawałki tak, aby na każdym z nich zawarta była osobna jednostka leksykalna lub gramatyczna. Kartki możesz pozaginać w formie losów lub ułożyć je na ławce przed uczniami tekstem do dołu.
Do dzieła!
Na początku zajęć poproś uczniów o wylosowanie zagadnienia z poprzedniej lekcji. Zadaniem ucznia jest ułożenie zdania z wylosowaną strukturą lub jednostką leksykalną.
Twoi uczniowie przećwiczą:
- każde zagadnienie omawiane na poprzednich zajęciach
Najnowsze inspiracje


Celuj w dialog!
Dorośli uczniowie, przychodzący na lekcje języka obcego, doskonale wiedzą, że ważnym elementem nauki języka jest ćwiczenie ustnych wypowiedzi. Nie wszyscy jednak są skorzy do tego,


Gramatyka – przepowiadanie przyszłości
Większość z nas chciałaby zapewne wiedzieć, co spotka nas w przyszłości. Nowe zawodowe wyzwania? Wielka miłość? Zwycięski los na loterii, zapewniający ogromną wygraną? Wróżby, dające


Rozgrzewka – co będziemy dzisiaj robić
Uczniowie, którzy przychodzą na lekcję języka obcego, bardzo często zastanawiają się, co też ciekawego spotka ich w sali zajęciowej tym razem. To zainteresowanie można wykorzystać