Inspiracja - powtórka słownictwa - sprawdź swoją pamięć

Powtórka słownictwa – sprawdź swoją pamięć

Powtórka słownictwa może być lekka i przyjemna! Nie wierzysz? Koniecznie zapoznaj się z naszym pomysłem na aktywność, która sprawi, że nawet najbardziej oporni uczniowie zaangażują się w powtórkę słówek z ostatniej lekcji.

Czas potrzebny na przygotowanie: 0 minut

Czas potrzebny na przeprowadzenie: 5-10 minut

Potrzebne materiały: 

  • długopis;
  • kartka papieru.
Inspiracja - powtórka słownictwa - sprawdź swoją pamięć

Odpowiednie przygotowanie

To ćwiczenie sprawdzi się doskonale na zajęciach zarówno z mniejszą, jak i większą grupą. Jeśli w prowadzonych przez ciebie zajęciach uczestniczy wielu uczniów, możesz podzielić ich na grupy lub zespoły.

Zanim przejdziecie do zabawy upewnij się, że każdy z twoich uczniów – lub każdy zespół –  ma przed sobą kartkę i długopis do zapisywania słownictwa.

Do dzieła!

Przedstaw uczniom temat, którego będzie dotyczyć zabawa np. jesień i daj im czas na zastanowienie się nad słownictwem związanym z tematem. Najlepiej jeśli będzie to około 3 minut. Kiedy wyznaczony czas minie, uczniowie otrzymują kolejne 3 minuty na zapisanie na swoich kartkach jak najwięcej słów związanych z danym tematem. 

Jeśli zdecydujesz się na wprowadzenie do zabawy elementu rywalizacji, zwycięzcą będzie ta osoba lub grupa, której udało się zapisać najwięcej słów związanych z tematem.

Twoi uczniowie przećwiczą:

 

 

 

 

  • słownictwo związane z wskazanym przez ciebie tematem;
  • pisownię słownictwa.

Najnowsze inspiracje

Inspiracje
Teacher's Corner

Celuj w dialog!

Dorośli uczniowie, przychodzący na lekcje języka obcego, doskonale wiedzą, że ważnym elementem nauki języka jest ćwiczenie ustnych wypowiedzi. Nie wszyscy jednak są skorzy do tego,

Czytaj »
ćwiczenie na czas przyszły
Gramatyka
Teacher's Corner

Gramatyka – przepowiadanie przyszłości

Większość z nas chciałaby zapewne wiedzieć, co spotka nas w przyszłości. Nowe zawodowe wyzwania? Wielka miłość? Zwycięski los na loterii, zapewniający ogromną wygraną? Wróżby, dające

Czytaj »
Rozgrzewka - co będziemy dzisiaj robić
Inspiracje
Teacher's Corner

Rozgrzewka – co będziemy dzisiaj robić

Uczniowie, którzy przychodzą na lekcję języka obcego, bardzo często zastanawiają się, co też ciekawego spotka ich w sali zajęciowej tym razem. To zainteresowanie można wykorzystać

Czytaj »

Zapisz się do newsletter'a

[mailerlite_form form_id=1]

Zapisz się do newsletter'a

[mailerlite_form form_id=1]