porozmawiajmy o związkach

Konwersacje – przyjaźń czy kochanie

Miłość i związki to bardzo ważny element w życiu dla chyba każdego z nas. Jeśli chcesz przed Walentynkami porozmawiać ze swoimi uczniami o uczuciach i związkach, zapoznaj się z naszą Inspiracją na angażujące konwersacje!

Czas potrzebny na przygotowanie: 3 minuty

Czas na przeprowadzenie ćwiczenia: około 15-20 minut

Potrzebne materiały:

  • karty StoryBits;
  • czyste kartki w formacie A4;
  • długopisy.
porozmawiajmy o związkach

Odpowiednie przygotowanie

Przed zajęciami poświęć chwilę na przejrzenie swojego zestawu kart StoryBits. Wybierz z talii te karty, na których zostały zobrazowane pary. Im więcej kart przedstawiających różne etapy związku, tym lepiej.

Do dzieła!

Na początku zajęć, wspólnie z uczniami, przygotuj listę słownictwa, która pomoże wam w trakcie konwersacji. Swoją listę możecie podzielić na kilka sekcji np. rzeczowniki (chłopak, dziewczyna, narzeczony, żona), przymiotniki (opiekuńczy, troskliwa, czuły) i frazy związane ze stanem zakochania (poczuć motyle w brzuchu, trafiony strzałą amora). W trakcie tworzenia listy możesz poprosić uczniów o przeprowadzenie burzy mózgów i podzielenie się informacją o tym, co im osobiście kojarzy się ze stanem zakochania – jakie emocje i uczucia mogą się w tym okresie pojawić.

Kiedy już przygotujecie wspólną listę ze słownictwem, możecie przejść do głównej części zajęć czyli rozmowy na temat etapów związku. 

Poproś swoich uczniów, aby każdy z nich zastanowił się nad tym, przez jakie etapy ich zdaniem przechodzi większość związków. Żeby ułatwić im zadanie, pokaż im wcześniej wyselekcjonowane karty StoryBits, które będą inspiracją do zaangażowania się w konwersację. Jeśli uczniowie chcą, mogą również opowiedzieć o tym, jakie etapy przeszedł ich obecny związek. Różnorodność proponowanych etapów przedyskutujcie wspólnie!

Twoi uczniowie przećwiczą:

  • nowe słownictwo związane z emocjami i miłością;
  • budowanie samodzielnych wypowiedzi;
  • reagowanie na argumenty innych uczestników dyskusji;
  • pisanie.

Najnowsze inspiracje

Inspiracje
Teacher's Corner

Celuj w dialog!

Dorośli uczniowie, przychodzący na lekcje języka obcego, doskonale wiedzą, że ważnym elementem nauki języka jest ćwiczenie ustnych wypowiedzi. Nie wszyscy jednak są skorzy do tego,

Czytaj »
ćwiczenie na czas przyszły
Gramatyka
Teacher's Corner

Gramatyka – przepowiadanie przyszłości

Większość z nas chciałaby zapewne wiedzieć, co spotka nas w przyszłości. Nowe zawodowe wyzwania? Wielka miłość? Zwycięski los na loterii, zapewniający ogromną wygraną? Wróżby, dające

Czytaj »
Rozgrzewka - co będziemy dzisiaj robić
Inspiracje
Teacher's Corner

Rozgrzewka – co będziemy dzisiaj robić

Uczniowie, którzy przychodzą na lekcję języka obcego, bardzo często zastanawiają się, co też ciekawego spotka ich w sali zajęciowej tym razem. To zainteresowanie można wykorzystać

Czytaj »

Zapisz się do newsletter'a

[mailerlite_form form_id=1]

Zapisz się do newsletter'a

[mailerlite_form form_id=1]