Dodawanie i odejmowanie

Dodawanie i odejmowanie

Co powiecie na CLIL podczas zajęć z przedszkolakami? Może tak matematyka? Jeśli nie wiecie, jak połączyć naukę języka z nauką matematyki, koniecznie zapoznajcie się z naszym pomysłem na proste ćwiczenie, które pomoże najmłodszym poznać nazwy liczebników oraz nauczy ich wykonywać proste działania w zakresie 10.

Czas potrzebny na przygotowanie: około 5 minut

Czas potrzebny na przeprowadzenie: 20 minut

Potrzebne materiały:

  • papierowe torebki śniadaniowe
  • kartki A4
  • marker
  • wskaźnik – świetnie sprawdzi się packa na muchy

Świetnie sprawdzi się na zajęciach:

  • indywidualnych
  • grupowych
dodawanie i odejmowanie

Odpowiednie przygotowanie

Na kartkach A4 zapisz dużą czcionką proste działania matematyczne, których wyniki będą mieścić się w zakresie od 1 do 10, a na torebkach papierowych wyniki tych działań.

Przed rozpoczęciem zabawy poproś dzieci aby wspólnie z tobą usiadły w kółku. Na środku rozłóż torebki lub kartki z liczbami. Jednemu z dzieci wręcz wskaźnik.

Do dzieła!

Pokazuj swoim uczniom kolejne działania. Osoba, która trzyma wskaźnik ma za zadanie udzielić głośno odpowiedzi i wskazać odpowiednią liczbę spośród tych znajdujących się na podłodze. Dzieci przekazują sobie wskaźnik i kolejno odpowiadają na pytania.

Twoi uczniowie przećwiczą:

 

 

 

 

  • nazwy liczebników w wybranym języku obcym;
  • dodawanie i odejmowanie w zakresie 10.

 

 

Autorką pomysłu jest Marlena Kubelczuk. Koniecznie zapoznajcie się z innymi jej pomysłami na blogu: Nauczycielka angielskiego.

Najnowsze inspiracje

Inspiracje
Teacher's Corner

Celuj w dialog!

Dorośli uczniowie, przychodzący na lekcje języka obcego, doskonale wiedzą, że ważnym elementem nauki języka jest ćwiczenie ustnych wypowiedzi. Nie wszyscy jednak są skorzy do tego,

Czytaj »
ćwiczenie na czas przyszły
Gramatyka
Teacher's Corner

Gramatyka – przepowiadanie przyszłości

Większość z nas chciałaby zapewne wiedzieć, co spotka nas w przyszłości. Nowe zawodowe wyzwania? Wielka miłość? Zwycięski los na loterii, zapewniający ogromną wygraną? Wróżby, dające

Czytaj »
Rozgrzewka - co będziemy dzisiaj robić
Inspiracje
Teacher's Corner

Rozgrzewka – co będziemy dzisiaj robić

Uczniowie, którzy przychodzą na lekcję języka obcego, bardzo często zastanawiają się, co też ciekawego spotka ich w sali zajęciowej tym razem. To zainteresowanie można wykorzystać

Czytaj »

Zapisz się do newsletter'a

[mailerlite_form form_id=1]

Zapisz się do newsletter'a

[mailerlite_form form_id=1]