szkoleń dla nauczycieli języków obcych

Kalendarz nauczycielskich wydarzeń – grudzień 2018

Grudzień wydaje się czarną dziurą w kalendarzu szkoleń i konferencji. Ale to tylko pozory. Nie samymi świętami nauczyciel żyje. Udało mi się skompilować całkiem pokaźną listę imprez i szkoleń dla nauczycieli języków obcych, które odbywają się w ostatnim miesiącu tego roku.

O ważnych wydarzeniach dla nauczycieli będziemy pisać co miesiąc, a zatem jeżeli nie znajdziecie czasu na udział w konferencjach i szkoleniach w grudniu, zajrzyjcie na Teacher’s Corner pod koniec miesiąca po informację, gdzie inwestować w zawodowy rozwój w przyszłym roku.

LOVE TO storyBITS

1 grudnia w Warszawie BEZPŁATNIE Niepowtarzalne pierwsze warsztaty StoryBits, podczas których doświadczycie w praktyce jak wykorzystać karty StoryBits na swoich zajęciach. Dowiecie się jak pomóc swoim uczniom tworzyć fascynujące opowieści i jak wyciągnąć z nich maksimum pracy z językiem, a także jak wykorzystać karty obrazkowe do ćwiczenia i powtórek słownictwa oraz gramatyki.

My Perspectives on Life Skills

1 grudnia w Katowicach BEZPŁATNIE Konferencja metodyczna dla nauczycieli angielskiego w szkołach ponadpodstawowych, poświęcona w całości rozwijaniu tzw. „life skills”, czyli kompetencji kluczowych w rzeczywistości XXI wieku. Do obejrzenia lekcja na żywo prowadzona przez Hugh Dellara oraz prelekcja Justyny Mak i Piotra Steinbricha.

Narzędziownik cyfrowego nauczyciela

1 grudnia w Kielcach 150 PLN Monika Kapuśniak poprowadzi szkolenie dla nauczycieli chcących uatrakcyjnić swoje lekcje wykorzystując narzędzia TIK. Opowie jak wykorzystać na lekcji telefony i tablety oraz jak korzystać z nowoczesnych technologii nawet bez monitora i tablicy w klasie.

Let’s Play Grammar Kids

1 grudnia we Wrocławiu 350 PLN Całodniowy warsztat przeznaczony dla nauczycieli języków obcych pracujących z dziećmi w przedszkolach, klasach 1-3 oraz w szkołach językowych. Szkolenie prowadzi Agnieszka Iwanicka, która podzieli się z wami pomysłami na efektywne i atrakcyjne gry i zabawy.

III Warsztatownia dla Właścicieli Szkół Językowych i Nauczycieli

1-2 grudnia w Warszawie 350PLN Warsztatownia to spotkanie praktyków z branży językowej, podczas którego dzielą się oni narzędziami i wartościami. Podczas warsztatów spotkacie między innymi Joannę Femiak, Tonię Bochińską.

szkolenia dla nauczycieli języków obcych

Neurobiologia ucznia a kompetencje dydaktyczne nauczyciela

2 grudnia w Krakowie 380 PLN Szkolenie, podczas którego Marek Kaczmarzyk opowie o tym, jak nauczyciel może wykorzystać nieograniczone możliwości mózgu uczniów, aby stymulować ich proces uczenia się. Wspólnie z wami zastanowi się dlaczego uczniowie tracą motywację do uczenia się i  jak usprawnić proces uczenia się waszych uczniów. Porozmawiacie również o znaczeniu neuronów lustrzanych w nauczaniu i uczeniu się.

Let’s Play Grammar Teens

2 grudnia we Wrocławiu 350 PLN Całodniowy warsztat przeznaczony dla nauczycieli języków obcych pracujących w szkole podstawowej w klasach 4-8, w szkole średniej oraz z dorosłymi. Szkolenie prowadzi Agnieszka Iwanicka, która podzieli się z wami pomysłami oraz szablonami na efektywne i atrakcyjne gry i zabawy.

Jak kreatywnie uczyć gramatyki

8 grudnia w Krakowie 280 PLN Jeżeli szukasz gotowych materiałów, które można wykorzystać na zajęciach bez ciągłego kserowania milionów kopii, potrzebujesz kolorowych rozwiązań, a jednocześnie uczysz starszą młodzież lub dorosłych, zastanów się nad skorzystaniem ze szkolenia Kasi Warszyńskiej, która da ci do ręki szereg gotowych gier i pomysłów (oraz cenne nagrody rzeczowe).

Let’s Play Grammar Kids

8 grudnia w Poznaniu 350 PLN Całodniowy warsztat przeznaczony dla nauczycieli języków obcych pracujących z dziećmi w przedszkolach, klasach 1-3 oraz w szkołach językowych. Szkolenie prowadzi Agnieszka Iwanicka, która podzieli się z wami pomysłami na efektywne i atrakcyjne gry i zabawy.

Day with the Magic Machine

8 grudnia w Szamotułach Praktyczne warsztaty Urszuli Kropaczewskiej w oparciu o materiały o tematyce świątecznej przygotowane przy użyciu Magic Machine.

Let’s make bingo great again

9 grudnia w Krakowie 200 PLN Podczas tego szkolenia Kasia Warszyńska pokaże wam jak kreatywnie i w nowoczesny sposób wykorzystać plansze Bingo do nauczania języków obcych (również podczas lekcji języka biznesowego, czy przygotowania do egzaminów). Bingo pomaga określić potrzeby grupy, poznać się i oszczędzić czas na przygotowywaniu się do zajęć. Materiały, które otrzymasz od Kasi, jak i autorska metoda Bingo, sprawdzą się zarówno w małych jak i dużych grupach.

Let’s Play Grammar Teens

9 grudnia w Poznaniu 350 PLN Całodniowy warsztat przeznaczony dla nauczycieli języków obcych pracujących w szkole podstawowej w klasach 4-8, w szkole średniej oraz z dorosłymi. Szkolenie prowadzi Agnieszka Iwanicka, która podzieli się z wami pomysłami oraz szablonami na efektywne i atrakcyjne gry i zabawy.

Day with the Magic Machine

9 grudnia w Śremie Praktyczne warsztaty Urszuli Kropaczewskiej w oparciu o materiały o tematyce świątecznej przygotowane przy użyciu Magic Machine.

TIK 3 x TAK

11 grudnia online 49 PLN Webinar, podczas którego Łukasz Olesiak pokaże wam 3 sprawdzone, sensowne i skuteczne narzędzia on-line na zajęciach z języka obcego.

Managing the madness

12 grudnia online BEZPŁATNIE Sarah Mercer opowie o strategiach pomagających chroniących i wspomagać zdrowie fizyczne i psychiczne nauczyciela.

Day with the Magic Machine

14 grudnia w Poznaniu Praktyczne warsztaty Urszuli Kropaczewskiej w oparciu o materiały o tematyce świątecznej przygotowane przy użyciu Magic Machine.

Narzędziownik cyfrowego nauczyciela

15 grudnia w Warszawie 150 PLN Monika Kapuśniak poprowadzi szkolenie dla nauczycieli chcących uatrakcyjnić swoje lekcje wykorzystując narzędzia TIK. Opowie jak wykorzystać na lekcji telefony i tablety oraz jak korzystać z nowoczesnych technologii nawet bez monitora i tablicy w klasie.

Day with the Magic Machine

15 grudnia w Warszawie Praktyczne warsztaty Urszuli Kropaczewskiej w oparciu o materiały o tematyce świątecznej przygotowane przy użyciu Magic Machine.

Day with the Magic Machine

16 grudnia we Wrześni Praktyczne warsztaty Urszuli Kropaczewskiej w oparciu o materiały o tematyce świątecznej przygotowane przy użyciu Magic Machine.  
Dajcie znać w komentarzach, w których szkoleniach i konferencjach weźmiecie udział. Dajcie też znać, jeżeli pominęłam jakieś istotne wydarzenie, o którym warto wspomnieć. Ponieważ o wydarzeniach dla nauczycieli języków obcych będziemy pisać każdego miesiąca, już teraz na adres e-mail ania@teacherscorner.pl możecie wysyłać propozycje szkoleń i imprez, które waszym zdaniem powinny pojawić się w grudniowym zestawieniu.
Autorka Ania

Lektorka z wieloletnim doświadczeniem, właścicielka szkoły językowej, autorka materiałów edukacyjnych

Odkryj więcej...

nauka online

Oczami ucznia – nauczanie online

Nauczanie online to temat rzeka. Wielu nauczycieli dzieliło się już swoimi opiniami na jego temat. Na łamach nauczycielskich blogów i facebookowych grup mówiło się o

Czytaj »
materialy swiateczne

Najlepsze materiały na świąteczną lekcję

Mrozek poszczypał za policzki, gdzieniegdzie śnieg przyprószył, grudzień rozgościł się na kartach kalendarza – sezon przedświąteczny w pełni! Jak sezon przedświąteczny, to i bożonarodzeniowa lekcja

Czytaj »

Odkryj więcej...

nauka online

Oczami ucznia – nauczanie online

Nauczanie online to temat rzeka. Wielu nauczycieli dzieliło się już swoimi opiniami na jego temat. Na łamach nauczycielskich blogów i facebookowych grup mówiło się o

Czytaj »
materialy swiateczne

Najlepsze materiały na świąteczną lekcję

Mrozek poszczypał za policzki, gdzieniegdzie śnieg przyprószył, grudzień rozgościł się na kartach kalendarza – sezon przedświąteczny w pełni! Jak sezon przedświąteczny, to i bożonarodzeniowa lekcja

Czytaj »

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapisz się do newsletter'a

[mailerlite_form form_id=1]

Zapisz się do newsletter'a

[mailerlite_form form_id=1]