wakacyjne wydarzenia dla nauczycieli języków obcych

Kalendarz nauczycielskich wydarzeń – wakacje 2019

Ech… wakacje. Obiekt powszechnej zazdrości nieuczniów i nienauczycieli. Ponad dwa miesiące odpoczynku… Ale czy na pewno? Rekrutacje, opracowania, przygotowania do nowego roku szkolnego, rady pedagogiczne, praca na obozach i kursach językowych… A do tego oczywiście szkolenia zawodowe i konferencje.

O ważnych wydarzeniach dla nauczycieli piszemy co miesiąc. Tym razem robimy wyjątek i wszystkie wakacyjne szkolenia i konferencje postanowiliśmy zebrać w jednym obszernym artykule. Możliwe, że pod koniec lipca zostaną ogłoszone kolejne wydarzenia i nasze zestawienie będzie wymagało uaktualnienia. A zatem – jeżeli chcecie być na bieżąco – zajrzyjcie na Teacher’s Corner jeszcze raz za jakieś trzy tygodnie.


V Zlot Grupy Nauczyciele Angielskiego

22-26 lipca w Ostrowie Wielkopolskim

ok 700 PLN

Ogromna impreza organizowana przez adminki największej fejsbukowej grupy anglistów. Dziewczyny zapowiadają 5 dni wyśmienitych warsztatów i atrakcji. Będą ciekawe prezentacje, inspirujące warsztaty, kiermasz podręczników, warsztaty hobby oraz rozrywki wieczorne. Wśród prelegentek Monika Bigaj-Kisała, Karolina Kępska, Karolina Lubas, Atena Juszko, Ula Kropaczewska i wiele innych dobrze wam znanych nazwisk.

Hunt Them Down – Okiełznaj słownictwo

8 sierpnia w Poznaniu

160 PLN

Hunt Them Down to autorskie warsztaty Kasi Warszyńskiej, na których dowiecie się jak kreatywnie uczyć leksyki, w tym phrasal verbs oraz idiomów. Kasia obiecuje pokazać, że słownictwa można uczyć efektywnie bez poświecenia wielu godzin na przygotowanie się do zajęć.

How to Teach Grammar Creatively

9 sierpnia w Poznaniu

270 PLN

Te warsztaty Kasi Warszyńskiej są przeznczone dla nauczycieli poszukujących gotowych kolorowych materiałów, które można wykorzystać na zajęciach bez ciągłego kserowania licznych kopii. Kasia da ci do ręki szereg gotowych gier i pomysłów oraz twój własny komplet kart Imaginarium.

Let’s make bingo great again

10 sierpnia w Poznaniu

180 PLN

Podczas tego szkolenia Kasia Warszyńska pokaże wam jak kreatywnie i w nowoczesny sposób wykorzystać plansze Bingo do nauczania języków obcych (również podczas lekcji języka biznesowego, czy przygotowania do egzaminów).

IV Zlot Nauczycieli Języków Obcych

15 sierpnia – 19 sierpnia w Sanoku

ok 500 PLN (z noclegiem)

Pięć dni pozytywnej nauczycielskiej energii oraz inspoirujących spotkań, warsztatów i wykładów organizowanych przez Agnieszkę Małyszczuk, Teresę Perekołup i Karinę Frejlich. Szczegółowy program zostanie ogłoszony na początku sierpnia, ale już w tej chwili wiadomo, że wśród prelegentów pojawi się guru neurodydaktyki, dr Marek Kaczmarzyk.

nauczycielskie wakacje

Konferencja Pokazać – Przekazać

23-24 sierepnia w Warszawie

150 PLN

Konferencja orgaznizowana przez Centrum Nauki Kopernik ma stać się okazją do przeformułowania definicji osoby nauczającej i osoby uczącej się. Organizatorzy postulują odejście od kultury nauczania na rzecz kultury uczenia się, a tym samym umożliwienie efektywnego przygotowania młodych pokoleń do funkcjonowania w nowoczesnej rzeczywistości.

1001 pomysłów na udaną lekcję

24 sierpnia online

249 PLN

Organizatorki edumaratonu 1001 Pomysłów na Udaną Lekcję obiecują mnóstwo inspiracji na nowy rok szkolny: praktyczne pomysły na poprowadzenie wartościowej i niezapomnianej lekcji. Konfernecja jest przeznaczona dla nauczycieli pracujących zarówno w szkole podstawowej, jak i ponadpodstawowej. Wśród prowadzących zobaczycie Marzenę Żylińską, Anię Popławską oraz Karinę Frejlich.

sPASE for Customer Service

31 sierpnia w Warszawie

280 PLN

Warsztaty Sprzedaż Kursów Językowych w Praktyce są przeznaczone przede wszystkim dla pracowników obsługi klienta szkół językowych. Dowiecie się podczas nich jak błyskawicznie zbudować relacje z klientem, być przekonującym i trafiać w potrzeby oraz oczekiwania klientów, skutecznie prezentować swoją ofertę na tle konkurencji, dobijać targu i zamykać sprzedaż kursów.

Let’s Play Grammar KIDS

31 sierpnia w Warszawie

300 PLN

Całodniowy warsztat przeznaczony dla nauczycieli języków obcych pracujących z dziećmi w przedszkolach, klasach 1-3 oraz w szkołach językowych. Szkolenie prowadzi Agnieszka Iwanicka, która podzieli się z wami pomysłami na efektywne i atrakcyjne gry i zabawy.

Facebook bez tajemnic

31 sierpnia – 1 września w Warszawie

599 PLN

Dwudniowe warsztaty prowadzone przez Anię Popławską są przeznaczone zarówno dla osób odpowiedzialnych za marketing szkół językowych, jak i dla nauczycieli rozwijających swoją markę osobistą. Dowiecie się podczas nich wszystkiego, co powinniście wiedzieć o ekosystemie Facebooka oraz o tworzeniu facebookowych reklam i zarządzaniu nimi.

Akademia od Nauczyciela do Trenera – II stopień

31 sierpnia – 1 września w Warszawie

799 PLN

W trakcie praktycznych warsztatów trenerskich prowadzonych przez Luizę Wójtowicz-Waga przygotujesz samodzielnie program szkolenia, stworzysz własne narzędzia badania potrzeb, nauczysz się jak wyjść z opresji trudnej sytuacji szkoleniowej i przećwiczysz jeszcze wiele więcej w bezpiecznym środowisku warsztatowym.


Dajcie znać w komentarzach, w których szkoleniach i konferencjach weźmiecie udział. Dajcie też znać, jeżeli pominęłam jakieś istotne wydarzenie, o którym warto wspomnieć.

Ponieważ o wydarzeniach dla nauczycieli języków obcych piszemy regularnie, już teraz na adres e-mail ania@teacherscorner.pl możecie wysyłać propozycje szkoleń i imprez, które waszym zdaniem powinny pojawić się w kolejnym zestawieniu.

Odkryj więcej...

nauka online

Oczami ucznia – nauczanie online

Nauczanie online to temat rzeka. Wielu nauczycieli dzieliło się już swoimi opiniami na jego temat. Na łamach nauczycielskich blogów i facebookowych grup mówiło się o

Czytaj »
materialy swiateczne

Najlepsze materiały na świąteczną lekcję

Mrozek poszczypał za policzki, gdzieniegdzie śnieg przyprószył, grudzień rozgościł się na kartach kalendarza – sezon przedświąteczny w pełni! Jak sezon przedświąteczny, to i bożonarodzeniowa lekcja

Czytaj »

Odkryj więcej...

nauka online

Oczami ucznia – nauczanie online

Nauczanie online to temat rzeka. Wielu nauczycieli dzieliło się już swoimi opiniami na jego temat. Na łamach nauczycielskich blogów i facebookowych grup mówiło się o

Czytaj »
materialy swiateczne

Najlepsze materiały na świąteczną lekcję

Mrozek poszczypał za policzki, gdzieniegdzie śnieg przyprószył, grudzień rozgościł się na kartach kalendarza – sezon przedświąteczny w pełni! Jak sezon przedświąteczny, to i bożonarodzeniowa lekcja

Czytaj »

Zapisz się do newsletter'a

[mailerlite_form form_id=1]

Zapisz się do newsletter'a

[mailerlite_form form_id=1]